Fifteen

Fifteen

Fifteen

V roce 2002 se začíná rozjíždět projekt s názvem "Fifteen".

Projekt zahrnuje jednu velkou podstatu a to dát možnost sociálně znevýhodněným mladým lidem najít práci. Projekt jste mohli vidět na vlastní oči v televizi, kdy běžela celá série, zabývající se výběrem kanidátů.

V projektu "Fifteen" Jamie spojuje své dvě ambice: otevřít špičkovou prvotřídní restauraci a dát možnost znevýhodněným mladým lidem získat profesionální vzdělání v oblasti gastronomie, které by jim pomohlo v budování jejich budoucího profesního života. Projektu "Fifteen" se podařilo skloubit obě ze zmíněných ambic a neustále pracuje na tom, aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků. Úspěšnost tohoto projektu potvrzuje i fakt, že po vzoru "Fifteen" v Londýně vznikly restaurace stejného názvu a charakteru, pod taktovkou Jamieho, v Amsterdamu, Cornwallu a Melbourne s jejich vlastními nadacemi.

Vést nadaci a školit mladé lidi vyžaduje dostatek finančních prostředků, což pro nadaci "Fifteen" v Londýně znamená vytěžit ze své činnosti alespoň 500,000 liber ročně.

Fifteen v Londýně

Nachází se nedaleko stanice metra "Old Street" a je situovaná na konci malé uličky.

Je rozdělena do dvou částí. První (neformální) Trattoria zabírá celé první patro a je přístupná i lidem s omezenou možností pohybu. Je zde možnost si vychutnat Anglickou snídani a narozdíl od času obědů nebo večeří není nutné si místa předem rezervovat. Druhá část (formální) restaurace je bariérová a právě v ní se nachází typický otevřený pohled do kuchyně, kde máte možnost vidět kuchaře přímo v "akci".

 

Návštěva restaurace Fifteen

Pokud jste fanoušky Jamieho Olivera a láká Vás na vlastní kůži (smysly) pocítit jak chutná jídlo v podání Jamieho profesionálního týmu neváhejte ani chvíli a do Londýna se vypravte.

V dnešní době jsou ceny letenek tak nízké, že se Vám jinak něž letecky cestovat nevyplatí. Ubytování v Lodýně také není nic nákladného a hotely nebo hostely jsou na každém rohu. Na co se ale musíte připravit je účet z Jamieho restaurace. K celkové útratě je Vám automaticky připočítáno 12,5%.

 

Fifteen